Payday Loans
MoskovaLife.com   

moslogo

Colins2014

money

MOSKOVA HARITASI

mosyemek turkrus

“Çığlık”ın başrol oyuncuları

scream1

Kanada’da İskoç bir baba ile Danimarkalı bir annenin kızları olarak dünyaya gelen Campbell Party of Five dizisiyle tanındı. Hızla ekranların en çok tanınan genç oyuncusu olan yıldız, Scream - Çığlık serisinin suçsuz kurbanı Sidney Prescott rolüyle sinemada boy gösterdi.

Bu dönemde pek çok projeden teklifler alan Campbell, yılın 9 ayı dizi setinde olduğu için bu fırsatları değerlendiremiyordu. Bu sebepten sinema alanında kariyer yapmak istediği için 2001 yılında Party of Five’ dan ayrıldığını duyurdu.

Pek çok tür arasında dolaşan genç oyuncu, Matthew Perry ile Three to Tango adlı romantik komedi de rol aldı. Bunun yanı sıra Denise Richards ve Matt Dillon’ın rol aldığı erotik gerilim Wild Things’de boy gösterdi. Ardından Henry Bromell’in yönettiği ve eleştirmenlerce ilgi gören iki arthouse yapımda yer aldı, Panic ve Fitzgerald.

COURTENEY COX

1964 yılında Alabama’da sosyetik bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Courteney Cox, lise hayatının son yılında modellik yapmaya başlar ve bazı reklam kampanyalarında boy gösterir. Liseyi bitirdikten sonra mimarlık ve iç dekorasyon okumaya karar verir. Eğitiminin ilk yılından sonra New York’ta modellik kariyerine devam etme kararı alır ve Ford Modellik Ajansı’na kaydolur. Pek çok gençlik dergisine kapak olan Courteney Cox  Maybeline, Noxema, Tampaz gibi markaların da yüzü olmuştur.

Modelliğe devam ederken, bir yandan da asıl hayali olan oyunculuk için eğitimler almaya başlar. İlk büyük çıkışını Brian De Palma’nın çektiği Bruce Springsteen”in Dancing in The Dark videosunda yer alarak yapar. Bir kaç yıl sonra Family Ties da Michael J. Fox’un kız arkadaşı rolünü kapacaktır.

1989’da Family Ties’ ın yayından kalkmasının ardından Michael Caine ile Mr. Destiny filminde rol alır. Ardından 1994’te Jim Carrey’nin Ace Ventura: Pet Detective’ inde ve nihayet milyonları peşinden sürükleyen TV dizisi Friends’de rol alır. Friends dünya çapında bir ne kavuşan Courteney Cox,  American Comedy Awards’ta adaylık alır. Ardından 1996’da Scream - Çığlık filmiyle oyunculuk anlamında çok iyi yorumlar alan genç yıldız, serinin devam filmlerinde de rol almaya devam eder.

Scream - Çığlık serisi kariyeri açısından hayatının dönüm noktası olmasının yanı sıra, eşi David Arquette ile tanışmasına vesile olmuştur. Ünlü çift 1999 yılında San Francisco’da 200 kişinin katıldığı bir törenle evlendi.

DAVID ARQUETTE

1971 yılında Virginia’da doğan David Arquette, tıpkı diğer kardeşleri gibi genç yaşta çalışmaya başlar. İlk oyunculuk şansını Buffy the Vampire Slayer da Luke Perry’nin en yakın arkadaşı rolüyle yakalar.  Fakat en büyük çıkışı 1996 yılında Scream – Çığlık’ta Drew Barrymore ve Neve Campbell’le karşıklıklı olduğu rolle yapar.  Bu film vesilesiyle tanıştığı Courteney Cox ile de daha sonra evlenecektir. Scream – Çığlık’ta canlandırdığı Dewey karakteri, hikayenin ilerleyişinde ölecekken, izleyicilerin bu karakteri çok sevmesi sonucunda diğer bölümlerde de yer alacaktır. David Arquette’nin başarılı oyunculuğu rol aldığı Johns ,Dream with the Fishes ve The Grey Zone gibi bağımsız yapımlarla da kanıtlandı.

22.4.2011

 
© 2015 Moskova Life
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Top of Page