Moskova’da hafta sonu: Şehir Günü’nde ne nerede?

Moskova 868’inci yaş gününü kutlayacağı Şehir Günü etkinlikleri nedeniyle bu hafta sonu bayram yerine dönecek. Konserler, dans gösterileri, sergiler… En görkemli havai fişek gösterileri nerelerde olacak? İşte Şehir Günü etkinlikleri:
Şehir Günü etkinlikleri 5 Eylül Cumartesi günü Kızıl Meydan’da 12.00-13.00 arasında düzenlenecek resmi törenle başlayacak.

“Spasskaya Başnya”

“Spasskaya Başnya” adlı askeri orkestralar festivali bu sene de Şehir Günü ‘ne denk geliyor. Tverskaya’da cumartesi günü 10.00-11.30 saateri arasında düzenlenecek festivale çok sayıda ülkenin askeri orkestraları katılacak.

Aerosmith Moskova’da

Bolotnaya Meydanı’nda cumartesi günü saat 15.00’de, Patriarşiye Prudı’de saat 17.00’de başlayacak konserler halkı coşturacak.

En görkemli konser programı ise Lubyanskaya Meydanı’nda 15.00-22.30 saatleri arasında yapılacak. Bu program kapsamında efsanevi rock grubu Aerosmith sahne alacak. Konser ücretsiz izlenebilecek. Grigori Leps, Dima Bilan ve daha birçok ünlü sanatçı da aynı sahneye çıkacak.

VDNH’da çocuk şöleni

VDNH’da kurulacak “karton şehir”, çocuklar için oyun ve öğretici programların yer alacağı bir alana dönüşecek.

5-6 Eylül (10.00-23.00)

Lujniki’de artistik patinaj

Lujniki Spor Kompleksi cumartesi günü ünlü Rusyalı artistik patinaj sporcularının etkileyici gösterilerine sahne olacak.

Başlama saati 15.00

Açık hava tiyatrosu

Moskova’nın merkezindeki TsUM’un önü cumartesi günü gün boyu renkli gösterilere sahne olacak. Farklı tiyatro toplulukları açık havada ilginç gösteriler sunacak.

13.00-22.30

Havai fişek gösterileri

Her sene olduğu gibi Şehir Günü’nde Moskova görkemli havai fişek gösterileri ile ışıl ışıl olacak. Saat 22.30’da başlayacak hava fişek gösterilerinin en iyi izlenebileceği yerler şöyle:

-Kırım Köprüsü
-Patriarşi Köprüsü
-Borodinski Köprüsü
-Bagration Köprüsü
-Puşkin Köprüsü
-MGU’nun ana binasının önü
-Reçnoy Vokzal

Moskova’nın hemen hemen tüm büyük parklarında da yarın akşam havai fişek gösterileri düzenlenecek.

4.9.2015

Share Button