Moskova kışının keyif mekanları

Moskova’da karla örtülü ve donla parıldayan kışın büyülü bir manzarası var. En soğuk günlerde bile şehirde keşfedilecek çok aktivite var. Euronews’den Galina Polonskaya anlatıyor:

Kızıl Meydan’dan birkaç adım uzaklıktaki Zaryadye Parkı, Moskova’nın en güzel manzaralarından birine sahip.

Alena Krugovaya, Tarihçi, Rehber: “Kışın Moskova, geçmişe dalmak, geleneklerimizi hissetmek, Rus ruhumuzu hissetmek ve aynı zamanda modern ve dinamik bir şehirde kalmak için bir fırsat”

Şehrin güneyindeki Tsaritsino’da kışın büyüsünü gerçekten hissedebilirsiniz. 18. yüzyılda II. Katerina tarafından yaptırıldı. Arazinin güzelliğinden çok etkilendiği için burayı almaya karar verdiği biliniyor.

Moskova kışın inanılmaz derecede dinamik ve başkentteki bu en büyük buz pateni pisti gibi soğuktan en iyi şekilde yararlanabileceğiniz çok sayıda yer var.

Burada tarihi Sovyet mimarisi eşliğinde paten kayabilirsiniz.

Rusya Fuar Merkezi (VDNKH) ayrıca Uzay Pavyonunu ziyaret edebilir ve kozmonotları eğitmek için kullanılan MIR uzay istasyonunun gerçek boyutlu bir modeline yaklaşabilirsiniz.

Geceleri Moskova kışın kozmik bir yolculuğa dönüşüyor. Rusya Fuar Merkezi’ndeki buz pateni pisti, bulvarlar, sokaklar ve parklar, bir sanat eseri gibi yıldızlara eşlik ediyor.

Share Button