Nazım 3 Haziran’da Moskova’da “Kardeş Türküler” ile anılacak

Moskova’daki Türk toplumunun on yıllara uzanan en güzel geleneği, krizin ilişkilere büyük darbe vurduğu günlerde de aynı heyecan ve tutkuyla devam ediyor: Türk ve Dünya şiirinin ulu çınarı, Nâzım Hikmet, ölümünün 53. yılında yine Rus Türk İşadamları Birliği’nin (RTİB) organizasyonu ile Moskova’da hem mezarı başında anılacak, hem de konser gecesiyle Türk toplumu ve Rus dostlarını buluşturacak.

Anma törenleri ile ilgili RTİB’ten yapılan açıklama şöyle:

“3 Haziran 1963 sabahı Moskova’da sonsuzluğa uğurladığımız “Mavi Gözlü Dev” Nâzım Hikmet’in 53. ölüm yıldönümünde Türkiye’den Nâazım Hikmet Vakfı, sanatçı,edebiyatçı ve Nazım dostları da hazır bulunacaktır.

Geleneksel olarak verdiğimiz “Nâzım Hikmet Dostluk Ödülü” bu sene Türk-Rus ilişkilerine katkılarından dolayı müzisyen,yazar,senarist Zülfü Livaneli ile Şarkiyat Enstitüsü Türkiye Bölüm Başkanı Natalya Ulçenko’ya verilecektir.

Anma törenleri, 3 Haziran Cuma günü sabah 10:00 da Nâzım’ın Novodeviçi’deki mezarı başında başlayıp saat 19:00’da Russkaya Pesnya Teatr’da Nebil Özgentürk’ün ‘Nâzım Hikmet’ belgeseli,Kardeş Türküler konseri ve Zülfü Livaneli’nin katılımıyla tamamlanacaktır.

Anma töreni ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Etkinliklere tüm Nâzım Dostları davetlidir.

Davetiyeleri temin etmek ve ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz bize aşağıdaki telefonlardan ve e-postadan ulaşabilirsiniz.

PROGRAM
3 HAZİRAN CUMA
10:00 Nâzım’ın Novodeviçi Kabristanı başında buluşma ve anma töreni
Adres: Lujnezkiy Proezd No:2 (Metro Sportivnaya)

19:00 Nâzım Hikmet belgeseli,Kardeş Türküler Konseri,Zülfü Livaneli’nin katılımı
Adres: Teatr Russkaya Pesnya Olimpiyskiy Prospekt, 14 (Metro Prospekt Mira)

Tel: + 7 495 514 13 74
e-posta: info@rtib.org”

Share Button