Moskova’da bu hafta sonu havai fişek festivalini kaçırmayın!

Meteroloji bu hafta sonu için 30 derecenin aşılacağı “pırl pırıl” ve sıcak hava vaad ediyor. Biz de bu hafta sonu Moskova’da gidilebilecek etkinlikleri derledik: Rusların havai fişek sevdası meşhur. Başkent bu cumartesi havai fişeklerle aydınlanacak. Uzun süredir beklenen festivalde 60 bin atış gerçekleştirilecek. Farklı havaifişek ekiplerinin koreografi hünerlerini sergileyeceği etkinlik ünlü sanatçıların konserlerine de ev sahipliği yapacak.

3. Uluslararası Havaifişek festivali başkentin güney doğusundaki Bratyeevski Park’ta yapılacak. Japonya’dan Brezilya’ya pek çok ülkeden özel ekipler katılıp yarışacak. Gösteri cumartesi ve pazar akşamı saat 21.00- 22.45 arası yapılacak. Metro Marino veya Borisovo.

Rus halkının bir diğer özelliği tatlıya olan düşkünlükleri. Hafta sonu Sokolniki Parkı’nda dondurma festivali var. 19 Ağustos günü parkta 200 noktada dondurma satışı yapılacak. Festivale büyük firmaların yanı sıra butik üreticiler de katılıyor.

Başkentteki bir diğer ilgi çekici etkinlik Arjantin Günü. Cumartesi günü Moskova Nehri’nin rıhtımları Küçük Arjantin haline gelecek. Uzun süredir beklenen etkinlik tangodan yerli kültürüne, lamalardan cabeceoya Latin Amerika ülkesinin tüm ilginçliklerini Moskova’ya taşıyor. Saat 11.00-23.00 arası, Kırım Köprüsü’nün ayağındai Muzeon heykel parkından etkinlikler gerçekleşecek.

Moskova’ya yakın Kaluga Bölgesi dört gün sürecek Signal 2017 festivali kapsamında çeşitli ülkelerden Adam Evald, Frank Brietshnieder, dOP, Anton Kubikov ve Denis Korablev gibi müzisyenleri ağırlıyor.

Hafta sonunun en ilgi çekici etkinliklerinden biri Garaj’da açılacak Kemik Üstü Müzik sergisi. Sergi Jazz ve Rock’n Roll gibi Sovyetler Birliği’nde yasaklı müziklerin plak gibi çalınabilen röntgen filmlerine kaydedilmesi geleneğinin örneklerini meraklılarla buluşturuyor.

19 Ağustos günü saat 12:00’de Svalka’da Hint Pazarı açılacak. Pazarda sergilenen her ürün 100 rubleden satışa sunuluyor.

19.8.2017

Share Button