İnna Uçar’ın caz konseri 8 Ekim’de Moskova’da

Moskova, türü ne olursa olsun sanata ilgisi ve yeteneği olan herkese imkanlar tanıyan bir şehir. Moskova’nın eskilerinde Metin Uçar’ın eşi İnna Uçar da Jazz müziğine olan ilgisini amatör icraata dökmek için birgün şarkı kurslarından birine gitmeye karar verir. Bu kurslarda sıradan Moskova’lılar profesyonel eğitmenlerin kontrolünde ‘doğru’ şarkı söylemeyi öğrenmektedirler. Bu kurslara katılan öğrenciler her yıl birkaç kez düzenlenen konserler ile hem şarkıcılık yeteneklerini hem de sahne alma alışkanlığını pekiştirirler.

İnna Uçar yıllar önce işte bu şekilde başladığı amatör şarkıcılık deneyimini diğer öğrencilerden daha da ileri götürdü.

Diğer arkadaşları daha çok pop türüne yoğunlaşmışken İnna sadece Jazz söylüyor.

Bu alanda ustalığını artırmak için Amerika’da yaşayan bir Jazz hocasından da dersler alan İnna (Facebook üzerinden online), nihayet ilk konserini vermeye hazırlanıyor. Konser Nostalji adını taşıyor ve klasik Jazz eserlerinin coverlerini içeriyor.

İnna’ya bu konserinde Jazz çevrelerinin tanıdığı Yevgeniya Bragantseva’nın grubu, Trio Guitar Lady eşlik edecek. Bugüne kadar 10 albüm çıkarmış olan Trio Guitar Lady ve sahne adı İnella ile İnna Uçar tüm Jazz sevenlere hoş dakikalar yaşatacaklar.

Konser Moskova’nın bilinen Jazz duraklarından biri olan Arbat 13 Jazz Klüp’te, 8 ekimde, saat 19.00’da başlıyor.

Arbat 13’ün Internet sitesi linki ise şöyle:

http://arbat-13.obiz.ru/

Share Button