Nazım’ın yoldaşı İhmalyan’ın resimleri sergileniyor

Tıpkı Nazım gibi memleketini terk edip İstanbul’dan geldiği Moskova’yı mesken tutan ressam Jak İhmalyan’ın eserleri Moskova’da sanatseverlerle buluşuyor. İhmayan’ın öyküsünü, arkadaşımız Metin Uçar’ın kaleminden daha önce sizine burada paylaşmıştık. Şimdi de Moskova’daki Niko Sanat Galerisi, caz müzik ve resim sevenler için iki etkinlik hazırladı.

21 nisanda Vintskeviç-Kershaw tarafından hazırlanan ‘İngiliz-Rus’ yapımı ‘Under a Different Sky’ caz konseri verilecek. Konsere paralel olarak aynı mekanın bir alt katında ünlü Şair Nazım Hikmet gibi yolu Moskova’ya düşmüş olan İstanbul doğumlu Jak İhmalyan’ın da 40 tablodan oluşan sergisi meraklılara açık olacak. Sergi 18 hazirana kadar gezilebilecek. Sergideki tüm çalışmaların aynı zamanda satışı da yapılıyor. Sanatseverler böylece sergiyi gezmekle kalmayıp, beğendikleri tabloları da alabilecekler.

afisha1-c
Konser 21 nisan tarihinde, Bolşoy Tişinskiy per., 19c1 adresinde bulunan Niko Art Galeri binası konser salonunda saat 20.00’de düzenlenecek. Nikorartgallery.com sitesinden biletleri temin edilebilecek konserin giriş ücreti 800 Ruble. Resim sergisi ise saat zirayetçilerin rahatlığı için 17.00 / 21.00 arasında 18 hazirana kadar gezilebilecek. Sergiyi düzenleyen Les Oreades Galerisi’nin sahibesi Liliya Petrovna sergiye geleceklere seve seve Jak İhmalyan’ı anlatacağını ve tablolarını tanıtacağını söylüyor.

20.4.2018

Share Button