Enka’nın ‘Kashirskaya Plaza’sına büyük ödül, görkemli açılış

Enka’nın Rusya’daki ticari emlak yatırımlarının en sonuncusu olan Kashirskaya Plaza alışveriş ve eğlence merkezi projesine bir büyük ödül daha.

Geçen hafta sonunda görkemli bir resmi açılış töreni ile başkentin vitrinine çıkan proje “European Property Awards 2018”de iki ödül birden aldı.

Kashirskaya Plaza hem perakende yatırım projesi, hem de mimari alanında Moskova’nın en iyisi ödüllerine layık görüldü. Enka’nın Rusya’daki ticari emlak yatırımlarını gerçekleştiren Enka TC şirketinin Genel Müdürü Murat Duran ödülü törenle aldı. İngiltere’nin başkentinde, Royal Lancaster London Hotel’deki törende, Avrupa’nın tüm başarılı projeleri vitrinde yerini aldı.

kuntse63829445

195 bin 500 m2’lik alana sahip olan Moskova’daki Kashirskaya Plaza alışveriş ve eğlence merkezi, 2,5 yıllık yoğun bir faaliyetin ardından, yine Enka tarafından yapılan eski merkez yıkılarak inşa edilmişti. Proje için yapılan yatırım 277 milyon dolar olarak açıklandı.

Kashirskaya Plaza’nın açılışında, Valeriy Meladze, Elena Temnikova ve Dima Bilan gibi Rus popunun yıldızları sahne aldı. Sirk, tiyatro, müzik ve eğlence festivaline dönüşen açılış etkinliklerine 85 binden fazla kişi katıldı.

2,51 metrelik boyuyla Guiness Rekorlar Kitabı’na adını yazdıran Sultan Kösen ile 90 cm’lik boylarıyla “dünyanın en kısa yetişkinleri” sayılan Paulo Gabriel da Silva Barros ve Katiuchiya Li Hoshino da Moskova’ya gelerek etkinliklere renk kattı.

Etkinliklerde çekilişle iki Mercedes-Benz GLA otomobil dahil pek çok hediye dağıtıldı.

Rusya ticari yatırım pazarının en büyük oyuncularından olan Enka TC, ülkede 1,35 milyon m2’den fazla mülkün sahibi durumunda.

7.11.2018

Share Button