“Bohemian Rhapsody” Moskova’da da gösterimde

Queen grubunun efsanevi solisti Freddie Mercury’nin Londra’nın Wembley Stadı’ndaki unutulmaz 1985 Live Aid konserine giden yıllarını konu alan “Bohemian Rhapsody” filmi Moskova’da da gösterime girdi.

Bohemian Rhapsody, grubun en bilinen şarkılarından birinin ismini taşıyarak, Queen’in şarkıları ve eşsiz sesiyle Mercury’nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile yaşanan iç çatışmalara değiniyor.

Filmin Moskova’da gösterimde olduğu sinemalar ve seanslar için tıklayın.

Filmin sinema sitelerinde yer alan özeti şöyle:

“Bohemian Rhapsody, Queen grubuna, müziklerine, klişelere meydan okuyan ve kuralları yıkarak dünyanın en sevilen sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Film, simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Mercury’nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile çıkan iç çatışmaya ve yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen Mercury’nin rock müzik tarihinin en büyük performanslarından birinde gruba liderlik ettiği Live Aid konserinin arifesinde muzaffer birleşme sürecine yayılıyor. Bu süreçte de, her zaman bir aile gibi olan ve günümüzde dışlanmışlara, hayalperestlere ve müzikseverlere ilham vermeye devam eden bir grubun mirasını süslüyor.”

20.11.2018

Share Button