Moskova 872’inci yaş gününü kutluyor

Hafta sonu başkentte olanlar için her yıl büyük özenle hazırlanan, unutulmaz rengarenk etkinliklere imza atılan, “kaçırılmaması gereken” bayram kutlamları var. Moskova’da her yıl eylül ayının ilk hafta sonu kutlanan Şehir Günü etkinlikleri için hazırlıklar tamamlandı. Yine iki gün boyunca başkentte eğlence doruğa çıkacak.

Moskova 872’nci yaş gününü kutlayacağı Şehir Günü etkinlikleri nedeniyle bu hafta sonu bayram yerine dönecek. Konserler, dans gösterileri, sergiler… En görkemli havai fişek gösterileri nerelerde olacak?

Başkentteki görkemli Kurtarıcı İsa Katedrali, 7-8 Eylül tarihlerinde unutulmaz eserlerin seslendirileceği klasik müzik konserlerine sahne olacak. Konserlerin başlama saati 7 Eylülde 13.00, 8 Eylülde 15.00. Giriş ücretsiz.

Şehir Günü nedeniyle Kızıl Meydan’da düzenlenecek konserlerde ünlü isimler sahne alacak. Konserler akşam 21.00’e kadar devam edecek.

Kızıl Meydan’da pazar günü akşam saatlerinde ise havai fişek gösterileri renkli görüntüler oluşturacak.

Gorki Park’taki festivalde farklı ülkeleren gelen sokak sanatçıları sahne alacak. Sokolniki Parkı’nda ünlü Rus besteci Şalyapin’in eserlerinin seslendirileceği opera gösterisi düzenlenecek.

Havai fişek coşkusu

Moskova’da her sene olduğu gibi Şehir Günü etkinlikleri kapsamında görkemli havai fişek gösterileri düzenlenecek. Cumartesi ve pazar günleri saat 21.00’de başlayacak havai fişek gösterilerinin yapılacağı adreslerden bazıları şöyle:

Kızıl Meydan
Sokolniki Parkı
VDNH
İzmaylovski Park
Ermitaj Bahçesi
Poklonnaya Gora
Kuzminki Parkı
Gorki Parkı

Şehir Günü etkinliklerinin ayrıntılı programı için tıklayın.

6.9.2019

Share Button