Moskova manzarasına yükseklerden bakmak için en güzel 5 nokta

Moskova Belediyesi şehrin en iyi manzaralarını sunan yüksek seyir platformlarını sıraladı. Listede 360 derecelik seyir imkanı sunan ve ziyaretçi girişine açık 6 yapı sıralanıyor.

Gorki Park Arkı.

Adres: ul. Krımskiy Val, d. 9. Ziyaret saatleri: Pazartesi hariç her gün saat 11:00 – 22:00 arası. Parkın girişinde yer alan arkın çatısından Vorobyovı Gorı, Şuhovskaya ve Ostankinskaya kuleleri, Dışişleri Bakanlığı Kulesi, Moscow City, Kurtarıcı Mesih Kilisesi görülebiliyor.

VDNH’daki İşçi-Kolhozcu Pavyonu.

Adres: Prospekt Mira, d. 1236. Sovyetler Birliği’nin simge anıtlarından 24 metrelik İşçi-Kolhozcu heykelinin üzerine oturduğu kaide aynı zamanda bir seyir platformu özelliğinde.

Detskiy Mir, Lubyanka.

Adres: Teatralnıy proyezd, d. 5/1. Ziyaret saatleri: Her gün 10:00 – 21:30 arası. Moskova’nın simge yapılarından ünlü çocuk mağazası Detskiy Mir’in çatı katı da şehre, özellikle de Kremlin’e farklı bir gözle bakmak isteyenlere açık.

Lujniki Stadyumu.

Adres: ul. Lujniki, d. 24. Şampiyonlar Ligi ve Dünya Kupası gibi organizasyonlara ev sahipliği yapmış ünlü stadyumun çatısından da Moskova’yı izlemek mümkün. 57 metre yükselikteki platformdan Novodeviçi Manastırı, Mosow City, MGU binası başta olmak üzere pek çok önemli yapıyı izlemek olanaklı.

Moskova Planetaryumu.

Adres: Sadovaya-Kudrinskaya sokağı, d. 5, str. 1. Ziyaret saatleri: Salı hariç her gün 10:00 – 21:00 arası. Moskova’nın muhakkak görülmesi gereken yerleri arasında yer alan planetaryumun çatısında bir açık hava müzesi ve seyir platformu bulunuyor. Güzel havalarda platformda gökyüzü seyir etkinlikleri de düzenleniyor.

Oko Kulesi.

Adres: Presnenskaya naberejnaya, d. 10. Ziyaret saatleri: Her gün 10:00 – 23:30 arası. Tüm Moskova’yı ayaklarının altında görmek isteyenlerin gitmesi gereken yer Oko Kulesi seyir platformu. 337 metre yükselikteki platform Eyfel Kulesi’nin platformundan bile daha yüksekte.

Share Button