Hollywood yıldızları hangi Rus markalarını giyiyor?

Lady Gaga, Gigi Hadid ve Ariana Granda, Rus tasarımcıların imzasını taşıyan giysileri tercih eden yıldızlardan sadece birkaçı. Russia Beyond, Rusya’nın uluslararası başarıya ulaşmış giyim markalarını ve bu markaların ürünlerini tercih eden Holywood yıldızlarını derledi.

1. Lesyanebo. Boşanma sürecinin ardından geçim sıkıntısıyla karşı karşıya kalan genç tasarımcı Olesya Şipovskaya’nın 2014’te kurduğu ve İnstagram üzerinden faaliyete geçirdiği marka artık uluslararası ölçekte üne kavuşmuş durumda. Lesyanebo’nun ürünlerini tercih eden yıldızlardan bazıları Gigi Hadid, Heidi Klum, Tina Kunaki ve Natalya Vodyanova.

2. Ulyana Sergeenko. Kazakistanlı Rus tasarımcının 2011’de kurduğu marka 2015’te Paris’teki Haute Couture Haftası’nın tek resmi katılımcısı olmuştu. Markanın ürünlerini giyen yıldızlar arasında Lady Gaga, Dita Von Teese, Beyonce ve Jessica Chastain de var.

3. Yanina Couture. Yuliya Yanina’nın 1993’te Saratov’da küçük bir stüdyoda başladığı tasarım macerası bugün Moskova ve Paris’e kadar uzanmış durumda. Gigi Hadid, Emma Roberts ve Meryem Uzerli markanın hayranlarından bazıları.

4. Rasario. Abhazyalı Rasida Lakoba Rasarşo markasını 2012’de Moskova’da kurmuş. 2016 Paris Moda Haftası’ndan sonra ise ünü tüm dünyaya yayılmış. Rasario giyen bazı yıldızlar: Jennifer Lopez, Heidi Klum, Katy Perry, Ariana Grande.

5. Walk of Shame. Ufalı tasarımcı Andrey Artyomov’un 2011’de kurduğu marka da çok sayıda yıldız hayrana sahip. Rihanna, Katy Perry ve Elle Faning bunlardan bazıları.

6. German Kabirski. Aksesuar tasarımcısı Kabirski aslen Dağıstanlı. Markasının kuruluş tarihi ise 2016. Selena Gomez, Kylie Jenner, Lady Gaga ve Nikkki Minaj Kabirski’nin aksesuarlarını tercih eden yıldızlar arasında.

7. Alyona Ahmadullina. Peri masallarından ilham aldığını söyleyen Ahmadullina da Georgia May Jagger, Jessica Williams, Naomi Campbell, Eva Green ve Patricia Kaas gibi yıldızları giydiriyor.

8. Goşa Rubçinski. Kiril alfabesiyle yazılmış yazıların süslediği tişört ve sweatshirtlerle ünlenen bir tasarımcı. Justin Bieber, Ryan Gosling, Rihanna, Kanye West, Rita Ora ve Kylie Jenner Rubçinski’nin ürünlerini giyen yıldızlardan bazıları.

Share Button