Mistik Moskova: 5 bina, 5 gizem

İzvestiya gazetesi Halloween vesilesiyle Moskova’da çeşitli efsanelere ev sahipliği yapan en gizemli 5 mekanı sıraladı.

Dom na naberejnoy, ul Serafimoviça, 2. Rıhtımdaki Ev. 1931’de Sovyet eliti için inşa edilen binanın 800 sakini Stalin terörüne kurban gitti. Bazı dairelerde hala ağlama sesleri işitildiği yönünde bir şehir efsanesi mevcut.

Kusnikov Evi, ul. Myasnitskoy, 17. Efsaneye göre cimriliğiyle meşhur Kusnikov ailesi bütün mal varlığını binanın baca yoluna saklamış. Hizmetkarlardan biri evi ısıtmak için sobayı yakınca ailenin tüm varlığı kül olmuş, ev sahibi ise aklını yitirmiş.

Perovo’daki lanetli ev, ul. Perovskaya, 39k3. 1986’da inşa edilen binanın intihar eden genç bir kadının mezarı üzerinde yapıldığı yönünde bir söylenti mevcut. Binada yaşanan gizemli ölümlerden sonra sakinlerin pencere pervazlarını ikonalarla doldurduğu söylenir.

Beriya Evi, ul. Malaya Nikitskaya, 28. Stalin’in sağ kolu Lavrenti Beriya’nın idam edilene kadar yaşadığı ev. Bazı Moskovalılar bina etrafında bir otomobilin hayaletini gördükleri konusunda ısrarcıdır.

Tüccar Nikolay İgumnov’un konağı, ul. Bolşaya Yakimanka, 43s1. Efsaneye göre Tüccar İgumnov, kendine ihanet eden metresini konağın duvarlarına gömmüştür.

Share Button